NEJLEPŠÍ BADMINTONISTÉ V XARENĚ. NA JEDINEČNÉ EXHIBICI ČECHY vs. MORAVA SE PŘEDSTAVÍ ADEPTI NA OLYMPIÁDU

 

Kde jsou lepší badmintonisté, v Čechách, nebo na Moravě? Napoví exhibiční týmové utkání, které se ve středu 17. června koná v brněnské Xareně. Představí se hráči bojující o olympiádu v Tokiu, Brňáci Milan Ludík a Adama Mendrek, a chybět nebude ani trojnásobný olympionik Petr Koukal, který má také vazbu na Brno!

 

Hlavním smyslem akce, při níž se představí kompletní domácí špička, je popularizovat badminton a vyzkoušet nový extraligový model. Na ten nejvyšší soutěž družstev, jejíž kvalita rok od roku roste i díky účasti elitních zahraničních badmintonistů, „najede“ od nové sezóny. „Tento nový model má za cíl zatraktivnit soutěž pro diváky i média a věřím, že díky systému na tři vítězné sety do 11 bodů a zkrácení utkání na sedm zápasů se to povede. Poprvé jej vyzkoušíme právě v Brně, utkáním Čechy proti Moravě chceme také našim nejlepším zpříjemnit jejich denní přípravu. V kalendáři totiž zeje pořádná mezera, posledních turnajů se reprezentanti zúčastnili na začátku března a návrat na kurty není plánován dříve než v září,“ říká Josef Rubáš z Českého badmintonového svazu.

 

A na koho se tedy ve středu 17. června těšit? V týmu Moravy se představí třeba Milan Ludík, opora extraligového klubu SK Brno Slatina a hráč, jenž má ze všech Čechů v přerušené olympijské kvalifikaci největší šanci na úspěch. Krýt záda mu bude Adam Mendrek, další brněnský hráč a česká žebříčková dvojka, která se po obnovení kvalifikace v lednu 2021 o Tokio ještě také hodlá poprat. Silná je i ženská část družstva: za Moravu nastoupí královna ženského singlu posledních let Tereza Švábíková i druhá nejlepší Češka Kateřina Tomalová, nechybí ani nejlepší juniorka Tallulah Sharleen Van Coppenolle.

 

Morava má navíc trumfové eso: trojnásobného olympionika Petra Koukala, jenž sice už ukončil kariéru, stále je však fit a do utkání by měl zasáhnout jako hrající trenér.

 

Tým Čech zase přijede s Janem Loudou, aktuálním mistrem republiky ve dvouhře mužů, jenž na únorovém šampionátu Ludíka i Mendreka v cestě za zlatem porazil. Sekundovat mu bude další špičkový singlista a bronzový z MČR Ondřej Král, párové disciplíny by pak měli jistit Jaromír Janáček a Tomáš Švejda, nejlepší čeští deblisté a účastníci mistrovství Evropy i světa. Ženská část družstva Čech je opřená hlavně o šestnáctinásobnou mistryni republiky Alžbětu Bášovou, která dříve v extralize nastupovala právě za Brno, či medailistku z MČR Sabinu Milovou.

 

Zajímavý je i pohled na trenérské lavičky: olympionik Koukal, jenž má k Brnu rodinné vazby a v současnosti radí s přípravou Adamu Mendrekovi, vytvoří tandem s Ladislavem Vorlem, šéfem extraligového klubu SK Brno Slatina a hlavním pořadatelem celé akce. Čechy povede do utkání Radek Votava, reprezentační trenér juniorů do 17 let a kouč Janáčka se Švejdou, a Josef Rubáš, jenž pečuje o dlouhodobou přípravu všech tří singlistů v týmu a zároveň plní funkci předsedy Trenérsko-metodické komise ČBaS. „Jsem potěšen, že se nejlepší badmintonisté republiky sjedou právě do Brna a sehrají historicky první takové utkání u nás v X Areně. Rádi bychom také touto akcí nalákali diváky i novináře na další ročník tradičního Czech Open, na které nám historicky jezdí hráči z více než 40 zemí světa. Před lety tu byl i mistr světa Kento Momoty z Japonska,“ říká Ladislav Vorel.

 

Czech Open se letos koná v Městské hale Vodova v termínu 15. – 18. října.

 

 

EXHIBIČNÍ TÝMOVÉ UTKÁNÍ ČECHY vs. MORAVA

 

  • Kdy: středa 17. června 2020

  • Kde: X Arena, Tuřanka 55, 627 00 Brno Slatina

  • Program - 10.30: tisková konference a exhibice Milana Ludíka, Adama Mendreka a Petra Koukala, 17.00: utkání Čechy vs. Morava

  • Kompletní sestavy týmů - Morava: Milan Ludík, Adam Mendrek, Filip Budzel, Tereza Švábíková, Kateřina Tomalová, Tallulah Sharleen Van Coppenolle.
    Čechy: Jan Louda, Ondřej Král, Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, Matěj Hubáček, Alžběta Bášová, Michaela Fuchsová, Sabina Milová

  • Pozn.: Který tým v Brně prohraje, smutnit nemusí. Hned následující den se odehraje odveta ve stejných sestavách na půdě Čech, konkrétně v Českém Krumlově.