BADMINTONOVÍ LVI V AKCI A BITVA O BRNO

Poprat se o slušný výsledek proti favoritovi, obzvlášť před svými fanoušky, a bitva o Brno, která bude mít nejen příchuť derby, ale také přímého souboje o výhodnější výchozí pozici do blížícího se play off. Badmintonová extraliga pokračuje o víkendu zápasy třetího kola, v nichž se SK STAVOS Brno Slatina postupně utká doma s pražským Meteorem Radotín a „venku“ v Brně s univerzitním Badmintonem FSpS. Na obě utkání jste srdečně zváni.

Sobota v Xareně bude patřit špičkovému badmintonu. Od dvou hodin odpoledne nastoupí Slatina proti jednomu z favoritů na celkový extraligový triumf. Druhý tým tabulky Meteor z dosavadních čtyř odehraných zápasů prohrál pouze jednou. Se suverénními Benátkami. „Ctíme sílu soupeře a považujeme jej za velkého favorita utkání, takže bereme i remízu. Hodně ale bude záležet, v jaké přijede sestavě. Několikrát jsme ukázali, že jsme nepříjemný protivník, takže z nás myslím mají trochu obavy,“ směje se manažer a trenér SK STAVOS Ladislav Vorel.

 

VÍKENDOVÉ ZÁPASY SLATINY

SK STAVOS Brno Slatina vs. Meteor Radotín

- sobota 18.1., 14:00 hodin, Xarena (Tuřanka 55, Brno-Slatina)

Badminton FSpS MU vs. SK STAVOS Brno Slatina

- neděle 19.1., 10:00 hodin, hala míčových sportů (Kamenice 5, Brno-Bohunice)

    Jedním z lákadel může být souboj brněnského Milana Ludíka s Janem Loudou. Dvou českých "lvů", kteří budou na blížícím se republikovém šampionátu usilovat a patřit mezi favority v boji o korunu krále českého badmintonu. „Úspěch ve vzájemném souboji určitě trochu zvedne sebevědomí. V Milanově případě o to víc, že stále bojuje o účast na olympiádě, i když mu extraliga žádné body do kvalifikace nepřinese,“ doplňuje Vorel.

 

    O den později přijde na řadu pro všechny zdejší badmintonové fanoušky lákavá bitva – bitva o Brno. Který z rivalů si posadí na hlavu korunu pomyslného brněnského imperátora? „Utkání s univerzitou je pro nás vždy velmi prestižní a těšíme se na něj. Letos o to víc, jelikož půjde i o důležité utkání v boji o výhodnější pozici do play off,“ naznačuje Vorel.

 

    Z osmi týmů jich do vyřazovací části postupuje prvních šest, z nichž celky na třetím, šestém a čtvrtém, pátém si to rozdají o vstupenku na finálový víkend. Slatina se drží s jedenácti body čtvrtá, FSpS je o příčku a bod za ní. „Zápasu proto přikládáme mimořádnou pozornost a soustředíme se na něj,“ přiznává trenér SK STAVOS.

 

Tento víkend nabízí mimořádně zajímavou podívanou všem brněnským badmintonovým fanouškům. Proto nás přijďte podpořit v sobotu od dvou hodin odpoledne do Xareny ve Slatině, nebo v neděli v deseti hodin dopoledne do haly míčových sportů v Bohunicích. Děkujeme za vaši podporu ;-)

 

tým Xareny a SK STAVOS Brno Slatina