UDÁLOSTI ŠLÁGRU S MISTREM:
ŠPIČKOVÝ BADMINTON, LUDÍK JEDEN SET SMETL INDA I SMUTNÉ ZRANĚNÍ

Badminton špičkové evropské úrovně nabídl šlágr uplynulého extraligového kola mezi úřadujícími mistry Benátkami nad Jizerou a SK STAVOS Brno Slatina. Utkání, které mohli sledovat fanoušci po celém světě díky online přenosu na webu, nabídlo nejen skvělou, ale bohužel i smutnou podívanou. A to jednak kvůli příliš krutému výsledku 7:1 pro suveréna nejvyšší domácí soutěže, nýbrž také a především kvůli zranění našeho brněnského hráče.

Dánskou posilu a skvělého týmového parťáka Sørena Tofta Hansena odvážela z haly rychlá záchranná služba. „Odehrál těžké utkání ve čtyřhře a měl za sebou i vítězný první set dvouhry. Pozoroval jsem na něm, že se hůř pohybuje a chytá za bok. Ve druhém setu zápas vzdal, pak začal kolabovat, až jsme museli zavolat záchranku,“ popisuje událost trenér a týmový manažer SK STAVOS Brno Slatina.

 

UZDRAV SE, SØRENE

 

Diagnóza? Natržený břišní sval. „Velmi bolestivé zranění. Aspoň na dálku všichni přejeme Sørenovi brzké uzdravení,“ dodává Vorel.

V šlágru poznamenaném touto smutnou událostí se pověstné štěstí ke Slatině výrazně otočilo zády:

Úvodní smíšenou čtyřhru prohrála bojující polská dvojice Lukasz Moreň, Wiktoria Adamek se zkušenými Dány Kjaer Rasmus, Isabella Nielsen 0:2.

 

Ještě blíž prvnímu bodu byli Moreň s Toft Hansenem. Při porážce 1:2 v rozhodujících setech velmi pohledného utkání proti dvojici Rasmus, Kristoffer Knudsen podlehli vždy nejtěsnějším rozdílem – 19:21 a 20:22.

 

I ženská čtyřhra se nesla v duchu dramatu. Brněnské Mia Tarcalová a Adamek předvedly skvělou bojovnou hru, v níž o triumfu domácích Nielsen s Kateřinou Zuzákovou rozhodla až koncovka třetího setu.

 

Aby toho nebylo dost, přišel osudný zápas třetí mužské dvouhry, v níž Toft Hansen po vítězném prvním setu musel duel kvůli zranění skrečovat….

 

Jediný vítězný bod brněnského družstva zaznamenala slovenská hráčka Martina Repiská, která ve dvouhře porazila Maďarku Agnes Körosi 2:1.

 

LUDÍK VS. IND? O 10 BODŮ

 

Nešťastné extraligové kolo v Benátkách na závěr ozdobil nádherný zápas domácího Inda Deye Subhankara s brněnským Milanem Ludíkem. Česká jednička světového žebříčku v prvním setu smetla Asiata 21:11, nakonec ale podlehla opět ve třech setech. „Děkuji všem hráčům za přístup k zápasu a domácím fanouškům za pěknou atmosféru. Zraněnému Sørenovi přeje celý tým brzké uzdravení,“ vzkazuje Vorel na dálku do Dánska.

 

UTKÁNÍ S BENÁTKAMI SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZE ZÁZNAMU ZDE.

 

Po nedělní porážce 1:7 a sobotním triumfu 5:3 nad Českým Krumlovem se ST STAVOS Brno Slatina drží na čtvrtém místě tabulky.

 

V následujícím kole, které je na programu 18. a 19. ledna, se v sobotu doma utká s druhým Meteorem a v brněnském derby o den později s univerzitním FSpS.

 

Fanděte nám i nadále! Děkujeme ;-)

extraligový tým SK STAVOS Brno Slatina