Nováček zakončil základní část jasným vítězstvím. Už se těší na play-off a boj o medaile

Jasným vítězstvím 6:2 nad Klimkovicemi zakončil extraligový nováček v neděli základní část nejvyšší domácí soutěže. SK STAVOS Slatina při premiérové sezoně mezi domácí elitou vybojoval čtvrté místo a postup do play-off. Ve čtvrtfinále se v sobotu 16. března utká v domácí Xareně s Českým Krumlovem.

Na jednu stranu radost z povedeného posledního výkonu a potvrzení vstupenky do bojů o medaile, na druhou chybějící kousek sportovního štěstí k velké senzaci - druhému místu a přímému postupu do semifinále. "Trochu škoda. Chybělo jen opravdu málo. Rozhodovalo pár nešťastných výsledků a zápasů," uvažuje manažer a trenér Ladislav Vorel.

 

Při shodném počtu dvaceti bodů určil pořadí na druhém až čtvrtém místě jen lepší poměr zápasů. A ten měli o pouhý jeden a tři lepší pražský Meteor a brněnský konkurent FSpS, kteří se v posledním kole utkali ve vzájemném duelu. Na Slatinu tak zbyla "až" čtvrtá příčka, což jí částečně komplikuje pozici při vyřazovacích bojích. "Ve čtvrtfinále se utkáme s Českým Krumlovem, se kterým jsme těsně prohráli, ale v play-off uděláme vše, abychom jim porážku oplatili. Věřím, že to vyjde," burcuje Vorel.

 

Jenže i v případě úspěchu bude na Slatinu čekat v semifinále rovnou výzva nejvyšší. Suverén letošní sezony, dosud neporažené Benátky nad Jizerou. "Jejich síla je obrovská, ale dopředu bychom zbraně určitě nesložili. I my jsme po celé sezoně sehranější. Každopádně ať už by to pak dopadlo jakkoli, jako nováček jsme si dali za cíl postup do play-off, což jsme splnili. I třeba bronzová medaile by byl úspěch," těší trenéra.

 

Další utkání čeká SK STAVOS Brno Slatina v sobotu 16. března od 15 hodin. V domácí Xareně hostí ve čtvrtfinále play-off Český Krumlov. Na utkání jste srdečně zváni. Budeme rádi za vaši podporu.