Do třetice všeho dobrého:

Slatina slaví první domácí vítězství,

rozhodla až dramatická koncovka

Na pozápasové fotografii zavládla velká radost. Konečně! Zleva: Tadeáš Brázda, Milan Ludík, Michal Světnička, Kate Foo Kune, Ladislav Vorel, Lukáš Moreň, Matej Hliničan, Søren Toft Hansen a Martina Repiska.Neskutečné drama, které by jen stěží lépe vymysleli režiséři slavných hollywoodských trháků, nabídl nedělní šlágr extraligových badmintonistů SK STAVOS Brno Slatina s Meteorem Radotín. Domácí tým zvítězil nejtěsnějším rozdílem 5:3 díky triumfu v posledním hraném utkání.

 

To navíc rozhodly až tři sety, které ve všech případech skončily nejtěsnějších možným rozdílem dvou bodů. Pouhých šest bodů tak v infarktovém závěru rozhodlo o vítězství Slatiny. O to sladším, když přišlo po dvou předchozích těsných domácích porážkách, vždy až v prodloužení.

 

Nováček nejvyšší domácí soutěže se tak na třetí pokus konečně dočkal úspěchu před vlastním diváky. "Co na to říct... Velká radost," vydechl manažer a trenér oddílu Ladislav Vorel.

 

A už klidnějším hlasem pokračoval. "Čtyři a půl hodiny nabídly krásné zápasy a hlavně extrémně vyrovnaný badminton. Tentokrát s radostným koncem," těšilo šéfa týmu, jehož dosavadní domácí bilance v sezoně byly dvě smolné a těsné porážky 4:5 po prodloužení.

 

Do třetice všeho dobrého už SK STAVOS Brno Slatina nezaváhal. V posledním rozhodujícím utkání se střetly opory mužské dvouhry obou celků. Z těsného vítězství 26:24, 19:21 a 23:21 se nakonec radoval slatinský Milan Ludík proti polské posile Pražanů Michalu Rogalskému.

 

"Na zápas s Michalem jsem se dopředu připravoval a moc mě těší, že jsem ho zvládl a ustál takticky, fyzicky i psychicky. O to víc, že můj bod mohl týmu k vítězství před tolika diváky a v parádní atmosféře," radovala se česká badmintonová jednička mužské dvouhry.

 

Kromě nedělního vítězství si Slatina ve víkendovém kole připsala i porážku. V sobotu prohrála v Benátkách nad Jizerou proti stále suverénnímu favoritovi soutěže 2:6 a před závěrečným utkáním základní části se drží na třetí pozici.

 

"Zatímco v sobotu přišlo v Benátkách na utkání pár desítek lidí, u nás doma to byla víc než stovka. Moc jim děkuji za podporu a diváckou kulisu. Ukazuje se, že Brno badmintonem žije, chodí zde suverénně nejvíc lidí. Kdyby se utkání s Meteorem hrálo v Praze, nepřijde skoro nikdo," doplnil manažer klubu, který pro ještě pohodlnější výhled diváků přistavil v Xareně i montovanou odstupňovanou tribunu.

 

V posledním kole čeká SK STAVOS Brno Slatina v nedělním utkání 24. února duel na hřišti Klimkovic. Poté v případě postupu březnové a dubnové zápasy o medaile.

 

Děkujeme za vaši podporu a těšíme se opět brzy na viděnou ve slatinské Xareně!

 

 

Extraliga smíšených družstev - 3. kolo:

 

 

Benátky nad Jizerou - SK STAVOS Brno Slatina 6:2

 

 

 

SK STAVOS Brno Slatina - Sokol Meteor Praha-Radotín 5:3

 

 

- Milan Ludík - Michal Rogalski 2:1 (26:24, 19:21, 23:21)

 

- Søren Toft Hansen - Steffen Rasmussen 2:0 (21:19, 21:17)

 

- Matěj Hliničan - Marusz Danielak 1:2 (21:14, 18:21, 8:21)

 

- Kate Foo Kune - Dominika Koukalová 2:1 (16:21, 21:11, 21:14)

 

- Lukasz Moreň, Søren Toft Hansen - Pavel Drančák, Steffen Rasmussen 2:0 (21: 19, 21:14)

 

- Martina Repiska, Kate Foo Kune - Petra Nedelcheva, Sabina Milová 1:2 (21:17, 17:21, 13:21)

 

- Milan Ludík, Michal Světnička - Michal Rogalski, Jan Louda 0:2 (20:22, 23:25)

 

- Lukasz Moreň, Martina Repiska - Pavel Drančák, Petra Nedelcheva 2:1 (21:16, 13:21, 21:18)